piątek, 2 września 2011

Wieś tańczy i śpiewa, a Polacy zasługują na więcej!

Kampania wyborcza ruszyła pełną parą i wszyscy ci, którzy wierzyli, że być może tym razem obejdzie się bez wzajemnych oskarżeń i wypominania, na pewno są gorzko rozczarowani. Oczywiście dla ludzi, którzy żywią się aferami, wpadkami i innymi tego typu rzeczami, jest to doskonały czas, żeby się trochę pośmiać, popluć jadem i bardzo dobrze się bawić.
Najciekawszą wypowiedzią ostatnich dni jest oczywiście ta, której autorem jest poseł PiS, Adam Hofman. Dla tych co jeszcze jej nie czytali/słyszeli (olaboga, czy ktoś taki jest?!) prezentuję w pełnej* okazałości: z PSL-em to jest tak, że te chłopy wyjechali ze swoich miasteczek, wsi, trafili do Warszawy - zdziczeli, zbaranieli: tańczą, śpiewają, głosują za ustawami np. za związkami partnerskimi; chłopy wyjechały ze wsi i kompletnie im odbiło. Oczywiście po takich słowach na biednego posła posypał się grad nieprzychylnych słów członków innych partii, którzy krytykują pana Hofmana. Nie jest to nic dziwnego, bo ta wypowiedź jest nie tylko niezwykle nikczemna i niezbyt miła, ale również obraża nie tylko posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego, lecz także wszystkich innych mieszkańców wsi! Jednak PiS uważa coś zupełnie innego (czy to kogokolwiek dziwi?).
Posłanka Beata Kempa, zapytana w "Faktach po Faktach" przez prowadzącą, czy uważa, że słowa jej kolegi, posła Hofmana były zbyt obraźliwe, odpowiedziała tylko, że czuje wielkie rozczarowanie PSLem jako matka, bo nie poparł jakiejś ustawy i (nie daj Boże!) będzie tak działać, żeby zalegalizować związki homoseksualne! Och, ten PSL! Czysta sodoma i gomora się z nich zrodziła! A tacy byli mili i potulni kiedyś! Wydaje mi się, że posłanka Kempa, trochę nie odpowiedziała jednak na pytanie związane z jej partyjnym kolegom, ale tak to jest, że jak się jest bardzo rozczarowaną kimś i można sobie na niego ponarzekać, jak jest okazja.
Przyczepiając się do wypowiedzi posłanki Kempy (tak, tak, ja się lubię przyczepiać), to gdzie jest sens w haśle "Polacy zasługują na więcej" jeżeli odmawiamy pewnych praw obywatelom o odmiennej orientacji seksualnej? Ooo a może oni nie są wcale Polakami? W moim przekonaniu, pary homoseksualne też zasługują na więcej, a przynajmniej zasługują na traktowanie jak każdy inny obywatel Polski. No ale cóż, wszyscy wiemy, że hasła wyborcze to tylko puste obietnice, które nigdy nie zostaną wprowadzone w życie.
Żeby zakończyć miłym akcentem dodaję link do piosenki wyborczej PSL Człowiek jest najważniejszy. Moim zdaniem jest to naprawdę bardzo pozytywny i sympatyczny dodatek do kampanii (:

Piosenka wyborcza PSL "Człowiek jest najważniejszy" 


* żeby nie było, iż manipuluję wypowiedziami, tak jak to poseł Hofman zarzucił dziennikarzom TVN (:

2 komentarze:

 1. Dobry początek! Oby tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piosenka PSL-u, jak wiemy, odniosła duży sukces w Egipcie. Mnie tam osobiście nie kręci ale duży plus dla ludowców.

  Co do związków homoseksualnych - można się spierać nad zasadnością stwierdzenia o "traktowaniu jak innych obywateli Polski". Mając na uwadze, że Polska jest - mimo wszystko - krajem, którego obywatele mają poglądy konserwatywne (przynajmniej w kwestiach moralnych), nie dziwi mnie, że pseudo-geje są atakowani. Aktywiści są piętnowani tak, jak piętnowani są członkowie RAŚ. Homoseksualiści, niczym obcokrajowcy mogą przyjąć pewne zasady a mogą też walczyć, ale wtedy powinni liczyć się z odzewem. Czy Jacek Poniedziałek lub Tomasz Raczek stracili na popularności, gdy się ujawnili ? Nie zwykłem czytać tygodników na wzór "Faktu", ale nie słyszałem o ich życiu prywatnym w ostatnich czasach.

  Fajnie, że piszesz. Będzie o czym dyskutować - nie każdy ma predyspozycje to pisania, ja mam chęci ale ... wolę komentować.
  Tak czy owak, już po 1 wpisie mam wrażenie, że będziesz musiała się POstarać o obiektywne podejście ;)

  *Czcionka ciężka do czytania ;)

  OdpowiedzUsuń